Neohodnoceno

Řepný mix - 100% bez obilnin 1 kg

Skladem
Značka: Lunderland
316 Kč
Kategorie: Krmivo a chovatelské potřeby pro PSY
Hmotnost: 1 kg
Kvalitní krmivo pro psy
kvalitní zboží
nabízíme jen ověřené značky
Prodejna s krmivy pro psy a kočky v Havířově
kamenná prodejna
osobní odběr v Havířově
rozvozy krmiva
vlastní rozvozy
okolí Ostravy, Frýdku a Karviné

Zelenina Lunderland byla sušena tlakem v suché horké páře. 

Složení: Brambory, pastiňák, krmná řepa, mrkev, tuřín, cuketa, dýně, celer 

Jakostní znaky: Vlhkost 7,82%, hrubý protein 10,3%, hrubý tuk 1,1%, hrubá vláknina 7,5%, hrubý popel 5,6%, škrob 27,9%, vápník 0,16%, fosfor 0,29% 

K obsaženým složkám: 

Brambory: jsou nutričně a biologicky velice hodnotné. Jsou v nich obsaženy téměř všechny důležité minerální látky a stopové prvky (mj. hořčík, vápník, fosfor, zinek, železo, kobalt, fluór, měď; vitamín C, B, niacin, kyselina listová a pantotenová). Vysoká hladina draslíku a nízká hladina sodíku mají dobrý vliv na kardiovaskulární systém. Jsou nízkokalorické, bohaté na škrob a živiny, obsahují hodnotné rostlinné bílkoviny. 

Mrkev: je jednou z nejzdravějších kořenových zelenin. Je zásobárnou cenných biolátek; obsahuje betakaroten, „předstupeň“ vitamínu A. Dále obsahuje selen, jeden z nejdůležitějších prvků imunitního systému, který je jádrem enzymu glutathionperoxidázy, chránícího tělesné buňky před volnými radikály. V mrkvi se nachází také vitamíny D, E, K, éterické oleje, vláknina a velké množství cukru (především lehce stravitelné glukózy), lecitin, draslík, vápník, vodík, hořčík, železo, měď, fosfor, jód a kobalt. Mrkev posiluje sliznice v těle, aktivuje látkovou výměnu, zastavuje proces stárnutí, podporuje růst srsti, kvalitu pokožkyzlepšuje vidění, posiluje krevní oběh. 

Cuketa: je nízkokalorická zelenina s příznivým obsahem vitamínů, a také vápníku s fosforem. Je bohatá na karoteny a hořčík, což je ideální jako zdroj impulzů pro látkovou přeměnu z buněčných jader. Pomáhá zvyšovat výkon mozku a schopnost soustředění, uklidňuje a stimunuje nervy, zlepšuje celkovou výkonnost, imunitní systém a všechny sliznice v těle. Pomáhá odstraňovat ochablost střev. 

Dýně: je bohatá na vlákninu, povzbuzuje tedy trávení. Díky vláknině se také vážou a vylučují toxiny, stejně jako žlučové látky a tukové substance. Dýně obsahuje vitamíny a minerály v optimálním souladu a poměru pro látkovou výměnu: měď, železo, hořčík nebo draslík, vitamín A. Dýně také působí močopudně, pomáhá při chorobách ledvin a prostaty, posiluje imunitní systém. 

Celer: obsahuje silice, které mají řadu prospěšných vlastností – rozpouštějí hlen, ovlivňují vylučování vody z těla, stimulují zvýšenou tvorbu kyseliny solné v žaludečních šťávách. Éterické oleje v celeru jsou ostré, působí také na sliznice a ve střevech antibakteriálně a antimykoticky. Celer pomáhá léčit trávicí poruchy, zlepšuje střevní peristaltiku, dezinfikuje a stimuluje sliznice, které uvolňuje při kašli, rýmě a nachlazení, aktivuje metabolizmus sacharidů, je močopudný. Také posiluje nervy a mozek, dodává živiny důležité pro zdravou kůži, oči a vlasy.

Dávkování pro psy:

Rámcové doporučení denní dávky pro sušenou zeleninu a vločky 

? Štěňata: cca 80% masa a 20% namočené přílohy 

? Dospělí psi: cca 70% masa a 30% namočené přílohy 

? Starší psi: 60% masa a 40% namočené přílohy 

Dávkování pro kočky: 

? Mladé kočky: cca 90% masa a 10% namočené přílohy

? Dospělé kočky: cca 80% masa a 20% namočené přílohy 

Obecně k dávkování: 

Do poloviny čajového hrnku o objemu 250 ml se vejde cca 50 gramů suchých vloček nebo sušené zeleniny. Přidáním 125 ml vody získáme cca 175 gramů hotové přílohy. Pro přípravu 100 gramů hotové přílohy potřebujeme cca 20 gramů vloček nebo sušené zeleniny a cca 70 ml vody. Objem po namočení je cca dvojnásobný. 

Doporučení k přípravě a podávání: 

? Sušenou zeleninu nebo vločky zalijeme stejným objemem vody (například šálek zeleniny a šálek vody). 

? Pro zachování bioaktivních látek, zejména enzymů a vitamínů zaléváme vodou o teplotě max. 50°C. 

? Doba namáčení 15 až 30 minut. Namočenou zeleninu spotřebujeme do 3 hodin (pak může zkysnout). 

? Pro zvýšení stravitelnosti je vhodné namočenou zeleninu rozmixovat nebo zmrazit a rozmrazit. 

? K lepšímu příjmu vitamínů (a také pro ochucení) doporučujeme přidat čajovou lžičku krmného oleje 

? Hotovou přílohu vmícháme do krmiva (suché hotové, mleté syrové nebo mírně povařené maso).

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: