Telecí hrubomleté + vepřové srdce + Dromy bramborový mix

Brambory pro psy NEJSOU jedovaté!. Naopak obsahují řadu prospěšných látek jako je vláknina, vitamín C, B6 a draslík. A stejné je to i s vepřovým masem...

V naší nabídce najdete také Dromy instantní bramborový mix, který je velmi oblíbeny, lehce stravitelný, dietní a pro psy po výživové stránce prospěšný. Mezi lidmi koluje mýtus, že brambory jsou pro psy jedovaté. Ano, brambory syrové obsahují solanin, který může být pro psy až jedovatý. Naopak brambory vařené jsou ideální přílohou a zdrojem sacharidů a vlákniny pro psy trpící alergií na lepek (obiloviny). Brambory jsou také velmi dietní, proto jsou oblíbenou přísadou do dietních a hypoalergických granulí. Ještě lepší než klasické brambory jsou batáty "sladké brambory". Dromy instantní bramborový mix obsahuje bramborové vločky, které jsou chutné a pro psy výborně stravitelné. Je to lehce připravitelná příloha, zase stačí jen zalít horkou vodou a chvíli nechat nabobtnat. Tato příloha obsahuje i bylinky, které jsou dobré na zažívání. A hlavně je super pro psy, kteří trpí plynatostí.

Bramborový mixbramborový mix

Instantními mixy krmím všeobecně ráda. Je to jednoduše připravená příloha, která obsahuje všechno včetně zeleniny, ovoce a prospěšných bylinek. Myslím, že nikdy bych nedokázala našim psům připravit sama doma tak pestrou stravu a navíc v nejlépe stravitelné formě. Dnes jsem k těmto bramborám přidala telecí hrubomleté a nakrájela jsem vepřové srdce.

vepřové srdcevepřové srdce

Vepřového masa se také bát nemusíte! Vepřové maso bylo dříve hodně ve  výživě psů odsuzováno. Neprávem! Bylo to hlavně z důvodu, že u syrového vepřového masa je větší možnost nákazy parazity. Proto je důležíté pečlivě vybírat zdroj, kde maso kupujete. Nikdy nekrmit čerstvé syrové vepřové maso ani vnitřnosti - buď je na 48 hluboce zamrazte nebo povařte. Vepřové je vhodné pro alergické psy, pracovní psy a naopak pozor by si měli dávat majitelů psů, kteří trpí na močové kameny, protože vepřové obsahuje hodně minerálů.

Jinou kapitolou je maso z divokého prasete. Tam buďte s krmením psů velmi opatrní! Syrové nedoporučuju krmit vůbec, kvůli Auyezkyho chorobě a parazitům. Pokud chcete krmit psa masem z divočáka, pak ho velmi důkladně povařte