Střídat značky granulí?

Váháte zda je pro vašeho psa vhodné střídat značky nebo příchutě granulí? Rozhodně ano! Je velmi vhodné střídat granule alespoň každé 3 měsíce.

Psi potřebují stravu pestrou, jejich zažívání je uzpůsobené k trávení různých druhů potravin. Je pro ně nepřirozené konzumovat stále stejné krmivo. Pravidelnou obměnou značky nebo alespoň příchutě granulí zajistíte vašemu mazlíčkovi různé zdroje bílkovin a sacharidů, které zajistí kvalitní výživu a kvalitní zdroje všech látek potřebných pro jeho zdravý a šťastný život.

Krmením stále stejných granulí si zaděláváte do budoucna na možné problémy s potravními alergiemi. Některé látky, jako např.konzervanty, barviva a pod. se usazují v organismu psa a nadměrně zatěžují vnitřní orgány. Když však budete pravidelně měnit značku granulí a tím změníte i konzervanty, tak se s tím organismus daleko lépe vyrovná.

Nebojte se koupit pokaždé jiný pytel s jinou příchutí - jednou kuřecí, pak lososa a příště zase jehněčí. Váš pes to určitě ocení! Budou mu určitě všechny chutnat, bude žrát s radostí a navíc vytrénujete jeho zažívání a případné pozření nevhodného "pamlsku" ho nerozháže.

Přechod mezi různými značkami i příchutěmi by měl být pozvolný. Vždy alespoň 4-5 dnů postupně přimíchávejte nové granule k těm stávajícím. Pokud by se objevili zažívací potíže prodlužte přechod na 7-10 dní.