Co je to BARF?

Co si máme představit pod pojmem „přirozené krmení“?

Váš pes je masožravec. Co je tedy pro něj přirozené? Ano, je to maso. V posledních letech se setkáváme se zkratkou BARF. Co to znamená?   BARF  je zkratka, která označuje způsob krmení psa syrovým masem, kostmi a zeleninou. Krmení je tak pestré, bez nevhodných chemických přísad jako jsou konzervanty, barviva a ochucovadla. Vitamíny a minerální látky pes dostává v přírodní formě a my vždy víme co do misky dávám.

Přirozená výživa psa

Hlavní výhodou krmení přirozenou stravou je její chutnost a atraktivita. Díky tomu pak má pes silnou kostru, pevné šlachy, svaly a vazy, posílený imunitní systém, který přispívá ke zlepšení reprodukčního systému. A v neposlední řadě máme doma psa, který se těší na každou misku s krmením.

Stejně jako lidé, tak i domácí zvířata, zejména psi a kočky, trpí čím dál větším množstvím civilizačních chorob. U psů jsou to především alergie, problémy s kůži, klouby, cukrovky, rakovina či reprodukční problémy.

Ve většině případů je toto způsobeno nevhodnou stravou, respektive jejím složením a technologií přípravy. Tepelně zpracovaná strava, což je 90% granulí, ztrácí svou výrobou důležité vitamíny a enzymy.

 

Co je to BARF?

Jednostranná strava, což bezpochyby granule jsou, má vliv na celkový organismus. A neméně důležitý fakt je, že původ masa ze zvířat použitých k výrobě granulí pochází z kafilerií, kam jsou přijata i ta zvířata, která byla léčena, proto v nich můžeme najít zbytková antibiotika, která se tímto objeví i v granulích. 

Toto a mnoho dalšího (ochucovadla, konzervanty, umělé vitamíny, aj.,)  má vliv na zdraví a spokojenost našich zvířat. Je jen na nás zda jim dáme tu možnost a díky přirozené stravě jim umožníme žít zdravě.

Jak na BARF jednoduše?

Zdá se vám BARFování - krmení psa syrovým masem, kostmi a zeleninou složité? Máte obavu, že je to časově náročné? Podívejte se video a uvidíte, že vám to nezabere o moc víc času než nasypání granulí :-)

Co je to BARF?

Výhody krmení syrovým masem

  • potrava je vždy čerstvá
  • pevné svaly, šlachy a vazy
  • silný imunitní systém
  • krásná a lesklá srst
  • omezená tvorba zubního kamene
  • menší množství exkrementů
  • méně parazitů

Obavy z vyváženosti stravy

Pokud dopřejete svému psovi stravu pestrou, nezapomenete kromě masa na vnitřnosti, kosti, zeleninu a ovoce. Občas přidáte mléčné výrobky a vejce. Vyhněte se zbytkům od vašeho stolu - jídlům kořeněným, smaženým nebo pečeným... 

Co je to BARF?

Krmte přirozeně a zdravě!

Krmení psů syrovým masem podporuje jejich trávicí systém a imunitní funkce díky zachování přirozených enzymů a živin obsažených v syrovém masu. Syrová strava pro psy vede k lesklejší a zdravější srsti, zlepšení stavu kůže a celkového zdraví díky vyváženému obsahu živin a mastných kyselin. Barfování podporuje také fyziologické potřeby psa jako šelmy, poskytuje jim stravu blízkou tomu, co by konzumovali ve volné přírodě, což přináší výhody jako lepší energie a vitalita.