Jak přejít z granulí na BARF

Máme několik možností jak převést psa krmeného granulemi na syrovou stravu BARF. Většina psů zvládne změnu v krmení během několika dnů naprosto bez problémů. Pokud víte, že má Váš pejsek citlivější zažívání připravte se na přechodné zažívací potíže v podobě průjmu nebo zvracení. Důležité je dodržet některé zásady a příliš nespěchat.

Způsoby přechodu

Ze dne na den - jeden den krmíme granulemi a druhý den rovnou čerstvá potrava. Tento  způsob doporučuji z vlastní zkušenosti.

Hladovka - jeden den nasadíme hladovku na vytrávení a druhý den podáme čerstvou stravu.

Mléčný den - místo jednodenní hladovky můžeme jeden den podávat jen mléčné výrobky (jogurt, tučný tvaroh, cottage apod.)

Nejméně vhodné je postupné přidávání syrového masa do granulí - způsobuje trávicí potíže, což je dáno především odlišným trávením granulí a čerstvé potravy

syrová strava pro psy a kočky

Zásady

- první týden podáváme pouze libovou svalovinu, kterou můžeme i krátce povařit

- maso krájíme na malé kousky, případně podáváme mleté

- vnitřnosti dáváme až během druhého a třetího týdne

- kosti začneme podávat nejdříve po dvou týdnech

- mléčné výrobky dáváme hned od prvního dne

- vynecháme nadýmavé druhy zeleniny a vždy ji strouháme nebo mixujeme, můžeme ji i spařit nebo krátce povařit

- přidáváme vařenou rýži, jáhly, kroupy nebo ovesné vločky. Tyto přílohy jsou vhodné zejména při průjmu

Přechod z granulí na čerstvou stravu vám i vašemu pejskovi mohou značně zjednodušit bylinné přípravky pro vyčištění a detoxikaci střev, které podáváte od prvního dne BARFování. Tyto přípravky z přírodní lékárny odstraní z organizmu vašeho psa všechny toxické látky usazené ve střevech a dodají mu zpět  ty správné bakterie, které potřebuje pro zdravé fungování trávicího systému.