Počet položek: 0 0,- Kč

O nás...

Iveta Gerdová

Annie z Černého Slezska

2012 - vznik eshopu Krmivo-barf

2013 - rozhodčí z výkonu malých loveckých plemen (ZV, PZ)

2013 - otevřena prodejna Krmivo-barf v Havířově

2014 - certifikovaný kurz Dornovy metody

            pro psy

         - absolvování semináře k veterinárním produktům Energyvet

 

 

Již od počátku provozuji tento obchod s chutí a touhou našim zákazníkům poradit a doporučit kvalitní a zdravou stravu pro jejich čtyřnohého kamaráda. Pečlivě vybírám, co jim nabídnu a držím se fylozofie, že pes i kočka jsou masožravci. Děkuji za vaši důvěru, že můžu dělat to, co mě baví!

Já a moje smečka :-)

Jmenuji se Iveta Gerdová a kolem psů, hlavně lovecké kynologie se pohybuju už víc než 15 let. Vloni mi zemřely obě mé kokršpanělky a tak jsem si pořídila štěně Flat coated retrívra - Calberto Labský vítr "Bertík".

Teď je mu 7 měsíců a vyrostl z něj nádherný a statný pes. Toto plemeno mne naprosto uchvátilo svou laskavou, nekonfliktní a hravou povahou. Při procházkách se drží instinktivně u nás a pořád by chtěl něco aportovat. Bertík byl už u chovatelky krmený BARFem, a protože mu to chutná, pokračovala jsem v krmení masem, kostmi, zeleninou a přílohami. ZDE na videu je Bertík v 11 týdnech jak si poradil s kuřecím křídlem. Protože mám možnost ho srovnávat s jeho bráchou, který je krmený převážně granulemi, vidím že díky stravě je Bert svalnatější, pevnější a má hustší a delší srst. V dubnu nás čeká první výstava v Ostravě, tak jsem zvědavá jak se předvede v kruhu :-)

Kromě psů mám také 7mi letého syna, který od malička vyrůstá ve společnosti loveckých psů. A protože se nám chlapeček vzhlédl v počítačových hrách víc než se nám líbí dostal za krásné první vysvědčení štěně border kolie Arrynka. Arrynek má skoro 4 měsíce a je to pěkný divoch. Ještě nikdy jsem doma neměla pastevecké plemeno a mám se hodně co učit :-) Arryn je hodně samostatný, hravý a přemýšlivý pejsek. Vašík má v plánu si ho sám vycvičit a pokukuje po agility. Je to asi první pes u nás doma, který není žravý. Krmím ho taky BARFem, i když na to nebyl moc zvyklý. Chutná mu to, ale ještě nikdy nevylízal celou misku. Žere tak decentně po troškách. Za to ale je to první pes, který nemá vlastnické pudy na aport, je pro něj přednější balonek chytit, než ho mít a tahle hra ho děsně baví :-) Vůbec jsem ho nemusela odevzdávání aportu učit, uměl to tak nějak sám od sebe :-)

Všichni tři naši psi Gordy, Bert i Arryn se snášejí úplně bez problémů a jsou velcí kámoši :-)

Jak jsem se dostala k BARFování

Teď máme doma dvě starší fenky anglického kokršpaněla a mladého českého fouska. U obou fenek jsem se celý jejich dosavadní život potýkala se zdravotními problémy - potravní a pylová alergie, lupy v srsti, problémy se zažíváním, se zuby a dásněmi a také s těmi závažnějšími jakou jsou špatná srážlivost krve nebo srdeční vady. A náš mladý poděs si za první rok svého života stačil už vyrvat drápek, roztrhnout sval a zlomit běh...

Vždy jsem hodně dbala na to čím krmím, vždy jsem kupovala superprémiové granule, veterinární diety pro dermatitidy a kardiaky, hodně dala na reklamy, které slibují dlouhý a spokojený život našich čtyřnohých miláčků a hlavně pevná hovínka. Měla jsem alespoň dobrý pocit z toho, že pro ně dělám maximum. Mým fenám to však nebylo nic platné, potíže měly stále... Až jsem jednou přišla ke známé, která má doma jezevčíky a ta mi hned ve dveřích s úsměvem řekla: "Už 14 dní barfujeme!"  Nevěděla jsem vůbec o čem mluví... A tak jsme strávily hodinu povídáním o BARFu. Hned jsem večer najela na internet, objednala knížku p. Novosádové - BARF - Krmení psa přirozenou stravou a zjistila co nejvíce informací o tomto způsobu krmení. Na druhý den jsem udělala místo na mražáku, nakoupila maso a začali jsme...

Od té doby jsem pozorovala na našich psech postupné zlepšení. Feny se zbavily lupú v srsti, svědivosti kůže a ustavičného drbání, zmizel jim zubní kámen a nepříjemný zápach z mordy, vzhledem k jejich kardio onemocněním snášejí mnohem lépe změny teplot (jsou celoročně v kotci) a celkově lépe prospívají vzhledem k jejich věku. Fouska jsem začala masem krmit právě v době, kdy měl celý přední běh v sádře a srůstal po zlomenině. Po tomto zranění nemá vůbec žádné následky, běh mu srostl úplně bez problémů a hned první den po sundání sádry běhal jako srnka. A co je pro mě nejdůležitější, od té doby, co ho krmím syrovou stravou neměl žádný úraz, jde na něm vidět, že se celkově zpevnil a osvalil. Jsme myslivecká rodina, takže všichni naši psi Gordon z Ventova dvoramají lovecké zkoušky a pracují v honitbě. Je vidět, že z masa mají mnohem více energie a chuti do práce.

S přechodem na BARF neměli naši psi nejmenší problémy (teda až na nějaký průjem). Naopak jsou z této změny nadšení a chutná jim úplně všechno co jim dám - maso, vnitřnosti, kosti, zelenina, ovoce i mléčné výrobky. V době krmení, když vidí, že přicházím ke kotcům s plnými miskami dobrot, tak mě vždy radostně a hlasitě vítají a misky jsou prázdné během několika vteřin.

I pro mne bylo mnohem pohodlnější vzít kelímek odměřit granule a nasypat je do misek... Ale překonala jsem to! Ráda našim psům věnuji navíc 10 minut denně svého času a připravím jim chutné porce syrového masa a zeleniny. Věřte nebo ne, ta změna, kterou uvidíte na svém psovi opravdu stojí za to. Zkuste to taky!

Jsou samozřejmě situace, jako např. dovolená, nebo když zapomenu rozmrazit maso, kdy se nevyhnu tomu, abych našim psům dala granule. Ale i tady dbám na to, aby to byly granule z masa (né moučky) a bez obilovin. Psi nemají nejmeší problém s přechodem z masa na tyto granule a naopak. :-)