Počet položek: 0 0,- Kč

Jak krmit BARFem psa

Výpočet krmné dávky

Denní krmná dávka dospělého jedince by měla být zhruba: 2-3% ideální hmotnosti

Ideální hmotnost je taková hmotnost, kterou by měl Váš pejsek mít. To znamená, že počítáme s takovou hmotností, kterou požadujeme, aby náš pes měl, ne s hmotností, kterou má.

Složení krmné dávky

Složení krmné dávky pro dospělého jedince: 50-60% masa + 20-30% kostí + 20-30% příloh

Tato doporučení jsou pouze orientační, ne vždy se Váš pes vejde do těchto tabulek. Takže pokud se Vám  bude zdát, že Váš pes přibírá, uberte mu v denní dávce a naopak.

Příklad:

Denní krmná dávka pro 13 kg psa (např. kokršpaněl) je:

celkem 3 % váhy psa ................... 390 g

maso 55%...................................... 210g

kosti 25%....................................... 100g

přílohy 20%...................................... 80g

Jak a čím krmit

Dospělého psa krmíme 2-3x denně a kromě masa a kostí přidáváme:

Doplňky podle potřeby - podle věku a momentální fyzické kondice - minerály, oleje, kloubní výživu.

Zeleninu - např. mrkev, celer, rajčata, papriku, salátovou okurku, červenou řepu, zel. salát, kapustu, kys. zelí - strouháme nebo mixujeme, ev. můžeme spařit

krmet psa a kočku přirozeněOvoce - např. jablka, hrušky, banány, švestky, meruňky, borůvky  

Mléčné výrobky - tučný tvaroh, jogurt, cottage

Další - syrový vaječný žloutek, oříšky, bylinky, těstoviny, ovesné vločky, pohanka, med, mořské řasy 

Kosti podáváme zásadně masité (dostatečně obalené masem). Pozor na ořezaná vepřová žebra, mohla by způsobit zažívací potíže. Zásadně nepodáváme pouze kosti ráno na lačno!

Maso by mělo mít minimálně pokojovou teplotu, ideálně malinko vyšší. Nikdy nedávejte Vašemu psovi maso přímo z ledničky nebo zmrzlé, mohli byste mu tím způsobit zánět žaludku!

Nikdy nekrmte Vašeho psa zbytky z Vašeho stolu, kořeněnými nebo smaženými pokrmy - jsou pro něj naprosto NEVHODNÉ!

Pro více tipů jak krmit BARFem psa, jak kombinovat maso, přílohy a doplňky a taky jak se co připravuje, navštivte náš blog - Nekupujte zajíce v pytli! - ZDE

 

Více o tom jak krmit BARFem např. štěňata, psí dorostence nebo psí seniory, také o různých dietách pro nemocné psy (+ podrobné jídelníčky a recepty) se dočtete v knize K. Novosadové - "BARF krmení psa přirozenou stravou"

 

 

 

Vhodné přílohy k syrovému nebo vařenému masu

Pokud BARFujete, můžete jako přílohu k masu použít buď už zpracovanou přílohu ve formě bezmasých granulí, instantní směs anebo můžete vašemu pejskovi přílohu připravit sami. Co vše je vhodné podávat při BARFu?

Vhodná zelenina - DÝNĚ

Výrazná podzimní zelenina plná minerálů a cenných vitamínů

Vhodná zelenina - MRKEV

Vařená je výborná na průjem, syrová na zácpu a při snižování hmotnosti.

Vhodná zelenina - ČERVENÁ ŘEPA

Červená řepa je lék a psům velmi chutná

Vhodná zelenina - CUKETA

Chutná a dietní zelenina, působí proti zácpě

Komentáře k Jak krmit BARFem psa

19
25.5.2017 21:35
Martin Doskocil

Zdravím mám 2měsíční štěně Pittbula chtěl bych ho krmit syrovým masem Barf doporučíte mě nejaké tabulky kolik dávat masa dene atd,.?
Díky za radu :)

17
16.1.2017 01:05
Martina

Dobrý den,
Měla bych dotaz, nikde jsem se nedočetla,jak dlouho by mělo být maso promražené a jestli kuřecí maso můžu dávat syrové. Mám Bernského salašnického psa má 8let a je po Torzi žaludku přežil nám a doktoři nám radili krmit syrovým masem. Proto bych potřebovala pár rad co mu můžu po operaci dávat a jestli může kosti když má po operaci žaludku. A teď nám po tom všem dost zhubnul, proto bych raději krmila masem.
Moc děkuji za odpověď Kyselová

18
18.1.2017 18:44
Jmého administrátora

Dobrý den,
maso by se mělo zamrazit na minimálně 48 hodin. Můžete krmit samozřejmě i syrové kuřecí maso a kosti. Po prodělané torzi žaludky bych celkovou denní dávku rozdělila na 2-3 a dávala tak častěji menší dávky. Začala bych mletinama a postupně přidávala kusové a až na konec masité kosti (ale ne velké).

Hezký den! Iveta

16
20.11.2016 19:57
VINTEROVÁ JANA

Dobrý den, prosím o radu, mám 8 letou yorkšírku, má 4kg, je dobře rostlá, žádná vychrtlina, má dost pohybu a je to na yorkšíra akční pes, měla problémy se zuby( extrakce zubů již proběhla), chuděra rychle ztratila svalovinu, tak jsem se rozhodla, že ji začnu vařit, kapsičky a granule ji moc nedávaly, chci se zeptat jaká je u ní doporučená dávka masa, zeleniny a přílohy na den, tak aby zůstala váhově stejná, ale nabrala ty správné živiny a svalovinu, mám koupit i nějaké kloubní výživy a oleje? Kolikrát denně ji mám krmit? děkuji za odpověď. Hezký den. Vinterová

14
29.4.2016 10:11
Milena Mordanincová

Dobrý den,mohla byste mi prosím poradit. Rozhodla jsem se zatím pro částečné BARFování. Ráno granule za studena lisované a večer masíčko.Mám 2 fenky - malé kníračky. 6-ti letou /6,8kg/ a 8 měs. štěně/ 6,4kg/.Jednak se potýkám s výpočtem správné dávky/výpočty se všude různí/,ale co nevím je, jestli večerní dávka musí být vždy složená - maso,vnitřnosti+kosti, nebo může být jeden den večer třeba pouze maso těch 50% dávky a kosti 20%k tomu nepočítat a nedát, NEBO ta jedna dávka musí být vždy vypočítaná i s kostí i přesto že dám pouze jen maso/vnitřnosti.Můj výpočet pro starší fenku na večerní krmení je počítán s 2% hmotnosti: 70gr z toho 35gr.maso,15gr.kosti a 15gr zelen./ ovoce.To je pouze večer, ráno bude mít granule.
Omlouvám se pro Vás za zmateční dotaz, ale nevím , nemám se koho zeptat a začínám.
Děkuji moc ca přeji pěkný den

15
29.4.2016 14:03
Jmého administrátora

Dobrý den paní Mordanincová,
večerní dávku na 70gr jste spočítala správně. Štěněti bych dala cca 90gr (ale můžete i víc, pokud by mělo hlad). V jedné krmné dávce nemusíte kombinovat nutně maso, vnitřnosti i kosti každý den. Ta kombinace (vyváženost) by měla být zachována v horizontu cca měsíce. Tzn. klidně můžete krmit 2-3 dny jen svalovinou a další dny dát jen masité kosti (krky, křídla) a pak třeba další dny jen vnitřnosti.
Máte malé pejsky a malé krmné dávky, kde by se vám to každodenně kombinovalo hodně špatně.
Řiďte se pestrostí a taky tím, co bude vašim pejskům chutnat. :-)

Přeji hodně radosti s vašimi psími kamarády
S pozdravem
Iveta

13
21.2.2016 16:04
Hana

Dobrý den,náš roční kokršpaněl, miláček celé rodiny nemá žádné problémy, rádi bychom ho krmili co nejpřirozeněji a nejkvalitněji. Náš dotaz zní - je dobré solit stravu nebo ne? Manžel totiž slyšel v rozhlase názor nějakého veterinářem že solit se může, zřejmě nepřehánět...
Děkuji za odpověď.
S přáním hezkého dne
Hana

12
8.6.2015 19:43
Daniela Krátká

Dobrý den, poprosila bych Vás o ideální složení krmné dávky na den, pro fenku Bernardýna(67kg), která je momentálně v 5 týdnu březosti. Potom složení ideální krmné dávky na den po porodu i s vitamíny, nevím si s tím rady co nejlépe objednat :) Krmila jsem Eukanubou a momentálně mě ji fenka odmítá a vyžaduje jen syrové maso a to kupovat v masně je mazec. Moc Vám děkuji Daniela

9
15.12.2014 16:17
Klára

Dobrý den, jakou má mít krmnou dávku štěně v 8 měsících? Stejnou jako dospělý?

7
17.10.2014 21:41
Pavlína

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak změnit dávkování feně po kastraci? Již měsíc po kastraci registrujeme přírůstek váhy. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

8
19.10.2014 13:52
Jmého administrátora

Dobrý den, toto je velmi individuální, záleží na metabolismu feny. Budete muset zkoušet ubírat v krmné dávce :-) Ubrala bych každopádně přílohy na minimum - těstoviny, vločky, rýži. Pokud by fena byla hladová přidejte jí k masu více zeleniny a ovoce.

Přeji hezký den
S pozdravem Iveta

3
3.12.2013 09:32
Anet

Dobrý den,

mám pejska po operaci moč. kamenů. Nemám zatím výsledek o jaký druh kamenů se jedná. Po zjištění konkrétního druhu nám bude veterinářkou doporučena dieta od Hill´s. Já bych ale ráda, pokud to bude možné, přešla na syrovou stravu. Je to 10-letý kříženec, váha 11 kg. Do operace byl krmen superprémiovými granulemi, a přesto se neustále potýkal s problémy, o kterých se zmiňujete v sekci "Jak jsem se dostala k BARFování" - lupy, zubní kámen, zápach z tlamy, špatná srst atd.

Měla bych proto dotaz, zda by bylo možné zastavit se u Vás na prodejně a probrat s Vámi, jak začít krmit Barfem a rovnou zakoupit, co bude třeba?

Děkuji a přeji hezký den.
A. Struhalová

4
3.12.2013 09:36
Jmého administrátora

Dobrý den paní Struhalová,

příští týden 12.12. pořádáme přednášku o barfování - http://www.krmivo-barf.cz/cz-clanky-22.html. Bude tam maximálně 5 lidí, takže bude dostatek prostoru pro vaše konkrétní otázky a hned si samozřejmě můžete i zakoupit vše co budete potřebovat. Pokud byste se chtěla zastavit dříve, tak můžete samozřejmě kdykoli v pracovní dny od 10-17:30 rády vám poradíme :-)
hezký den!
Iveta

5
3.12.2013 09:44
Anet

Fajn, prosím, o rezervaci 1 místa na 12.12.

6
3.12.2013 09:49
Jmého administrátora

Výborně! Budeme se na vás těšit :-)

Hezký den! Iveta

2
21.11.2013 13:41
Jmého administrátora

Dobrý den,
ve 13-ti měsících je pejsek už dospělý, takže by krmná dávka měla být 2-3% ideální hmotnosti. Tzn. takové hmosti, jakou byste chtěla, aby pes měl. U barfu by se mělo krmit minimálně 2x denně, ale u dospělých psů se dá krmit i jen jedenkrát.
Hezký den!
Iveta

1
21.11.2013 13:31
Lída

Dobrý den, chci se zeptat, jak často krmit 13-ti měsíční štěně bobtaila, zda postačí jednou denně nebo víckrát a zda složení přepočítat na konečnou hmotnost nebo na aktuální. Děkuji.

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací